ökumené

Keresztény felekezetek pünkösdi találkozója volt Körmenden

Körmend – A körmendi evangélikus templomban gyűltek össze a történelmi egyházak hívei 2018. május 21-én, pünkösdhétfőn délután.

Az úrvacsora és az eucharisztia állt az ökumenikus lelkészkörök idei találkozója középpontjában

Máriabesnyő – Az ökumenikus lelkészkörök találkozóját 2018. május 17-én a máriabesnyői Mater Salvatoris Lelkigyakorlatosház és Konferenciaközpontban tartották mintegy hatvan résztvevővel az ország minden részéről; egy-egy résztvevő érkezett Kárpátaljáról és Felvidékről is. Tomka Ferenc atya számolt be a találkozóról.

Isten és a kommunikáció – Ökumenikus képzésen Bajorországban

Josefstal – Gott ist Kommunikation, azaz Isten (maga a) kommunikáció címmel tartott április 16–25. között európai ökumenikus képzést a Bajor Evangélikus Egyház Josefstalban. A kis bajor falu oktatási centrumában rendezett kurzus mintegy negyven résztvevője között épültek a hidak, hiszen tíz nap alatt megismerhettük egymás országait, egyházait és szerteágazó munkáját is.

Mi a helyzet a tolerancia és ökumené terén?

Budapest – A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) Theologiai Szemle-szerkesztőbizottsága tudományos ülést tartott a tordai országgyűlés 450. évfordulója kapcsán. A konferencia fókuszában a felekezetek közötti párbeszéd és az abból következő ökumenikus nyitottság állt.

Híd, ami összeköt – Interjú Raphael Quandttal

Budapest – A Bajorországi Evangélikus Egyház két jeles képviselője járt hazánkban 2018. március 19. és 23. között: Dorothea Droste egyházi projektfelelős és Raphael Quandt lelkipásztor, a Közép- és Kelet-Európa régió január 1-jével kinevezett ökumenikus referense. Vele ültünk le az Evangélikus Országos Múzeumban a korábbi feladatairól és jövőbeli terveiről beszélgetni.

Ökumenikus istentisztelettel emlékeztek 1848-ra Nagyváradon

Nagyvárad – Március 15-én, délután ökumenikus istentiszteletet tartottak a nagyváradi Szent László-plébániatemplomban a római katolikus, református, evangélikus és unitárius hívek, gyülekezeti tagok részvételével.

Ferenc pápa észtországi látogatása: várjuk a béke és a remény szavait

Róma – Vatikánváros – A pápa szeptember 22–25. között apostoli látogatást tesz Litvániában, Észtországban és Lettországban. Az egymástól nagyon eltérő három országot azonban összeköti, hogy az Európai Unióhoz tartoznak és tartanak az orosz közelségtől. Tallinnban folynak az előkészületek, amelyek érintik a kis katolikus közösséget, az ökumenikus kapcsolatokat és az állami szerveket. Philippe Jourdan püspök, apostoli adminisztrátor nyilatkozott a SIR olasz katolikus hírügynökségnek a várakozás légköréről, amelyben az ország él.

„Pásztorok” ökumenikus találkozója

Budapest – 2018. március 7-én a budapesti Városliget környéki keresztény gyülekezetek lelkipásztorai közös igeolvasásra, lelki beszélgetésre és imádságra gyűltek össze a fasori evangélikus gyülekezet imatermében, ahol Aradi György és Magyarkuti Gyuláné Tóth Katalin lelkipásztorok köszöntötték házigazdaként a résztvevőket, majd Harmati Béla nyugalmazott püspök idézte föl az ökumenikus mozgalomban tapasztalt személyes élményeit.

Pozitív pápai nyilatkozat a reformáció évéről

Róma – Ferenc pápa a német katolikus püspöki konferencia elnökének, Reinhard Marx bíborosnak és a Németországi Protestáns Egyház (EKD) Tanácsa elnökének, Heinrich Bedford-Strohmnak címzett levelében pozitív egyenleget vont a 2017-es reformációi emlékév eseményeiből.

Ökumenikus kórházi kápolnát avattak Miskolcon

Miskolc – A test gyógyítása mellett a lélek ápolása is fontos része egy beteg ember felépülésének, ezért is lényeges, hogy minél több egészségügyi intézményben legyen elérhető az a lelki szolgáltatás, amelyet az egyházak tudnak biztosítani azok számára, akik ezt igénylik – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára kedden Miskolcon, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Semmelweis Tagkórháza ökumenikus kápolnájának avatásán. Az alkalmon a Magyarországi Evangélikus Egyház (MEE) részéről Gáncs Péter püspök vett részt. A kápolna kialakítását a MEE 1 millió forinttal támogatta.

Feliratkozás RSS - ökumené csatornájára