konferencia

Mi a helyzet a tolerancia és ökumené terén?

Budapest – A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) Theologiai Szemle-szerkesztőbizottsága tudományos ülést tartott a tordai országgyűlés 450. évfordulója kapcsán. A konferencia fókuszában a felekezetek közötti párbeszéd és az abból következő ökumenikus nyitottság állt.

Az imádság mint megújulás

Vác – Idén harmadik alkalommal rendeztek az evangélikus kórházmisszió részéről Kalocsa Zsuzsanna és a Váci Katolikus Egyházmegye kórházlelkészi vezetője, dr. Faragó Artúr szervezésében ökumenikus konferenciát az imádság mint megújulás témájában. A program összeállításában nagy szerepe volt annak az elhatározásnak, hogy benne minden felekezet találjon magának olyan válaszokat, melyek a mindennapi munka során kinccsé válhatnak, illetve a betegek vagy nehéz életsorsok között mozgók is erőforrásra találjanak.

Sokszínűen, de egy egyházban

Budapest – A keresztény és keresztyén szavak között csupán néhány betű a különbség, ám valós eltérés nincsen, hiszen mindannyian Krisztust követjük – jelentette ki Fabiny Tamás. A Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke a Keresztény–Zsidó Társaság konferenciáját megnyitó előadásában azt mondta: a felekezetek közötti dialógus alapvető feltétele, hogy mindenki a saját hitében legyen bizonyos és nyitott.

„Billy Graham élete azt üzeni, hogy van egy hatalom az életünk felett”

Budapest – Billy Graham élete azt üzeni, hogy van egy hatalom az életünk felett, amely nélkül nem lehetünk sikeresek, boldogok sem a személyes életünkben, sem a munkánkban, sem a politikában – mondta Balog Zoltán a februárban elhunyt amerikai prédikátor, Billy Graham és az ötven éve meggyilkolt Martin Luther King emlékére rendezett konferencián 2018. április 9-én, hétfőn Budapesten.

Ötödik alkalommal rendeztek konferenciát az evangélikus iskolák történelemtanárainak

Aszód – Majorosné Lasányi Ágnes, az Evangélikus Pedagógiai Intézet (EPSZTI) igazgatója köszöntötte az evangélikus iskolák történelemtanárainak V. konferenciájára érkezett résztvevőket 2018. április 6-án.

Összeegyeztethetetlen az iszlámmal az erőszakos terjesztés

Budapest – Az iszlámmal teológiailag összeegyeztethetetlen a vallás erőszakos terjesztése, hiszen követése csak belső meggyőződésből fakadhat – hangsúlyozta Sulok Zoltán, a Magyarországi Muszlimok Egyházának (MME) elnöke hétfőn Budapesten, a Keresztény-Zsidó Társaság által Iszlám kihívások címmel rendezett konferencián.

A romák integrációjáról és az egyházak szerepéről rendeztek konferenciát Budapesten

Budapest – A romák magyarországi integrációja – Az egyházak szerepe címmel rendeztek konferenciát az Andrássy Gyula Budapesti Német Nyelvű Egyetemen 2018. február 20-án. Az eseményen részt vett Kocsis Fülöp görögkatolikus érsek-metropolita, Székely János szombathelyi megyés püspök, valamint Fabiny Tamás evangélikus elnök-püspök is.

A lelki ökumené útján – Konferenciát rendeztek az úrvacsoráról

Budapest – Az utolsó vacsora különféle megközelítési módjairól, olvasatairól rendeztek ökumenikus konferenciát a Párbeszéd Házában 2018. január 20-án. A tanácskozás fő előadását Peter Neuner katolikus teológus, a keresztény egységtörekvés egyik legtekintélyesebb szakértője tartotta.

Népegyház – diaszpóra – missziói terep

Budapest – Népegyház – diaszpóra – missziói terep címmel rendezett az Evangélikus Hittudományi Egyetem Egyháztörténeti Tanszéke műhelykonferenciát. Az előadások fókuszában az egyházkormányzati elvek és egyházszervezési modellek biblikus, történeti és rendszeres teológiai alapjai álltak.

Évnyitó intézményvezetői konferenciát tartott a diakónia

Budapest – 2018. január 15-én tartotta a Magyarországi Evangélikus Egyház Országos Irodájában szokásos konferenciáját a diakónia. Úrvacsorás istentisztelet, előadások és csoportos megbeszélések mellett egyéni konzultációra is lehetőség volt a diakóniai munkatársakkal.

Feliratkozás RSS - konferencia csatornájára